Czym kierujemy się przy wyborze obuwia? Wygodą, czy wyglądem?Buty są podstawową częścią garderoby każdej osoby. Często mówi się "Pokaż mi swoje buty, a powiem Ci kim jesteś". Z tego powodu tak ważne jest zadbanie o właściwy dobór obuwia. W zależności od ich przeznaczenia zwracamy uwagę na jego inne właściwości. Główne pytanie brzmi, czym kierujemy się podczas wyboru obuwia? Co jest ważniejsze - wygoda czy wygląd? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.Zastanów się nad przeznaczeniem wybieranych butów

To właśnie ta kwestia decyduje w największym stopniu jak pokierujemy naszym wyborem obuwia. Inaczej patrzymy na buty, w których będziemy uprawiać sport, a inaczej na te, pod które mamy już gotową stylizację w szafie. Właśnie z tego powodu pierwszą myślą podczas wyboru butów powinno być - co będę w nich robić. To znacznie ułatwi eliminację sporej części punktów z naszej początkowej listy ewentualnych zakupów. W ten sposób dojdziemy do tego jak wybrać idealne buty dla siebie, których potrzebujemy dokładnie na ten mały moment naszego życia.

Buty które nosisz na co dzień

Jest to najważniejszy rodzaj butów jaki możemy mieć na naszej liście potrzeb. Dlaczego? Bo korzystamy z ich najczęściej. To muszą być przede wszystkim wygodne buty. Wygodę w pierwszej kolejności zapewni odpowiedni rozmiar obuwia. Jest przyjęte, że przerwa między palcami a noskiem buta powinna mieć 5 mm. Zachowując tę zasadę możemy cieszyć się dobrą cyrkulacją powietrza, która zapewnia komfort podczas użytkowania i oddychanie skóry stóp.

Sportowe buty powinny być wygodne

W tej kategorii wygoda również jest najważniejszym parametrem. Kobiety zazwyczaj bardziej zwracają uwagę na to w czym ćwiczą. Dlatego buty muszą pasować do ich stylizacji treningowej. W zależności od uprawianego sportu wybór butów będzie się od siebie różnił. Na przykład wybierając się w góry nie zabierzemy ze sobą trampek, tylko zainwestujemy w porządne buty trekkingowe, które zapewnią nam bezpieczeństwo i wygodę.

Elegancja jest wymagana podczas wieczornych spotkań

Ta kategoria sprawia, że wybór obuwia uzależniony jest głównie od wyglądu butów i połączeniu ich z określoną stylizacją. Niezależnie od tego czy idziemy na randkę czy kolację biznesową, kobiety wybierają na tę okazję eleganckie buty. Jest to czas, w którym chcemy pokazać swoją klasę i powagę sytuacji. Buty są naszą swoistą wizytówką i wpływają na pierwsze wrażenie jakie wywołamy u rozmówcy. Z tego powodu właśnie do eleganckich butów na specjalne okazje przykładamy największą uwagę.

Wśród kobiet przodują buty na obcasie. Drugą rzeczą, którą zwracamy uwagę jest kolor obuwia. Musi on być dopasowany do stylizacji, jak i charakteru właścicielki. Ważna też jest forma spotkania, na które się udajemy. Na randkę założymy wyższe szpilki z bardziej odważnym kolorem niż na spotkanie biznesowe.

Bardzo istotne jest aby kobieta wiedziała, czy podczas wieczoru będą odbywały się zabawy taneczne czy też tylko i wyłącznie kolacja i rozmowa przy stoliku. Wpływa to na wybór odpowiedniego obuwia. Podczas tańczenia w zbyt wysokich i mało wygodnych butach może ona nabawić się kontuzji lub otarć. Z tego powodu przed pójściem na taką imprezę należy przyzwyczaić stopy do nowego obuwia już w domu.

Elegancko możemy się ubierać też na co dzień

Ta kategoria łączy ze sobą dwie opisane wcześniej potrzeby. Jest to bardzo popularne nastawienie. W codziennej rzeczywistości też chcemy czuć się wyjątkowo i elegancko. Buty do chodzenia po chodnikach naszych miast i wiosek na pewno muszą być wygodniejsze niż takie, w których spędzamy tylko wieczór, przeważnie na siedząco. Jednocześnie mogą to być eleganckie buty. Takie połączenie jest możliwe i przynosi wielką satysfakcję.

Ważnym punktem, na który warto zwrócić uwagę jest stylizacja. W tej kategorii buty powinny pasować do większej części naszej garderoby. Jest to ważne, ponieważ nie kupujemy ich na jeden lub kilka wieczorów, tylko na dany sezon.

Pora roku ma duże znaczenie

To oczywiste, że w zimie będziemy chodzić w innym rodzaju obuwia niż latem. Należy tu jednak zwrócić uwagę, że szczególnie te pory roku cechują się charakterystycznym spojrzeniem na buty. Latem chcemy, aby nasze stopy mogły oddychać, abyśmy czuli się swobodnie, a jednocześnie elegancko. Zimą ważniejsza jest kwestia ochrony naszych stóp przed możliwym zmoczeniem i zimnem. Jednak nawet w tym przypadku można wybrać buty, które przykują spojrzenie i będą spektakularnie wyglądać na naszych stopach.

Żeby dobrze wybrać, trzeba mieć wiele możliwości

Podczas zakupów kierujemy się różnymi pobudkami. Ważne jest, abyśmy wyszli ze sklepu stacjonarnego lub internetowego zadowoleni. Zapewni nam to połączenie wszystkich najważniejszych cech produktu. Podczas wybierania naszych przyszłych butów warto zwrócić uwagę równolegle na ich wygląd, elegancję oraz wygodę i swobodę podczas chodzenia. Mimo, że w sklepie stacjonarnym możemy przymierzyć określone modele, to zazwyczaj jest ich stosunkowo mało. Dobrej jakości sklep internetowy zapewni nam gwarancję wygody obuwia. Dodatkowo witryna internetowa posiada większy wybór asortymentu. Dlatego jeśli zależy nam na określonym typie obuwia, warto znaleźć wysokiej jakości sklep internetowy i zajrzeć do jego oferty.

Zobacz podobne

powrót do listy